Звіти

Звіт за 2020 рік

 

І. Вступ

Херсонська обласна громадська організація «Творці сучасності», як і раніше, не зважаючи на карантинні обмеження, не була осторонь культурно-просвітницького життя Херсонщини і у 2020 році

Організовувалася та проводилася  гурткова робота з вокального та театрального мистецтва. Проводилися семінари та майстер-класи.

ХОГО «Творці сучасності» взаємодіяла та співпрацювала з іншими:

    - громадськими організаціями;

    - підприємствами та організаціями;

    - органами влади;

    - окремими фізичними особами.

Протягом року поширювалася  інформація про діяльність громадської організації та її підрозділів, а саме: в інтернет виданнях і місцевому телебаченні.

Проводилася підтримка членів Організації, оновлювався сайт.

До роботи Організації залучалися спонсори, меценати та підприємці.

Протягом звітного періоду колективи та окремі виконавці Організації брали участь у заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного масштабу.

Організовувалося дозвілля членів громадської організації .

Проводилися дитячі ранків, корпоративів, концертів та виставки.

Підготовлено грант на створення історичного культурно-дозвіллєвого містечка «Олешківська Січ».

Придбалися канцтовари для повноцінної роботи Організації, меблі, сцена.

А тепер докладніше.

До складу Організації входять такі клубні об’єднання:

 - Народний фольк-гурт «Олешшя», керівник Потужня Антоніна

 - Любительське об’єднання «Народний театр», керівник Мінєнков Сергій

- Клуб традиційних мистецтв, керівник Мерлак Валентина 

- Вокальна студія, керівник Потужня Антоніна

- Рок-гурт «Исповедь», керівник Чернишов Олег

- агенція «Кіт», керівник Мінєнков Сергій (створена у 2019 році, як соціальне підприємство та підрозділ для створення івентів)

ХОГО «Творці сучасності» підготовлено та проведено низку різноманітних за формою та змістом культурно-масових заходів, конкурсів, свят, дитячих театралізовано-ігрових програм. Всього 105 заходів, з них 30 – для дітей, які відвідало 3840 глядачів, в тому числі 1710 дітей.

Було записано 9 аудіо-вистав, 31 авторську пісню,знято аматорський фільм «Блеф або служниця за викликом»,  проведено 2 Міжнародні та 1 Всеукраїнський дистанційні фестивалі - конкурси, у яких взяло участь 300 учасників, з них 117 – діти, проводилася волонтерська робота, учасники творчих колективів взяли участь у 16 очних та дистанційних Міжнародних та Всеукраїнських фестивалях та конкурсах.

На базі ХОГО «Творці сучасності» започатковано та випущено в життя що недільну інтернет програму «Вперед до мрії», в якій ви не почуєте поганих новин, а тільки добрі і також зустрінетеся з людьми, які досягли своєї мрії або допоможуть досягти.

Надавалися консультації  спеціалістів з вокального та театрального жанрів, проводилися майстер-класи, квартирники та семінари.

Проводився мистецький Арт челенж.

Херсонська обласна громадська організація «Творці сучасності» та її колективи у 2020 році тісно співпрацювали з:

Громадська позиція «А що зробив ти?», Центр допомоги учасникам АТО при Херсонській ОДА, Херсонський обласний Центр народної творчості, Дніпровський дитячий театр зоолога, Голопристанський відділ культури, Каланчацький відділ культури, Великокопанівська ЗОШ, Великокопанівська сільська рада,  автошкола «Скіф» м.Херсон,  Херсонський обласний палац молоді та студентів, Олешківський ЦКД,  Голопристанська міська рада, сілька рада с.Верхні Таргаї, Великокопанівське лісництво  та ін.

Тісно співпрацювали з партнерами із Грузії (Організатори міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв і талантів «Помаранчевий Кобулеті» Джемал Мегрелідзе та «золотий» голос Грузії Шабан Мамєдов)

 

ІІ. Культурно-просвітницькі та мистецькі заходи року

 

Січень – березень – організація та підготовка Міжнародного фестивалю-конкурсу «Stars Skiff».

17 січня у Палаці молоді та студентів м. Херсон відбулася Просвітницька концертна програма  «Коло Сварога», яку підготували та провели  ХОГО «Творці сучасності» спільно з Агенцією «КіТ».

У концерті взяли участь Народний фольк-гурт «Олешшя», вокальне тріо «Оксамит», керівник Антоніна Потужня, Народний художній колектив Украіни ансамбль танцю «Едельвейс», керівники Світлана та Олег Якуби, Наталія Самарська та скрипалька Юлія Усачова. На заході всі присутні поринули у неповторну атмосферу української пісні та обряду, адже коло Сварога сучасною мовою це календар. Це річний цикл життя слов'ян, який повторюється по колу щорічно. Свароже Коло бере свою назву від імені слов'янського Сварога, який був верховним богом слов'ян за часів Київської Русі. Кожне свято несе за собою пісні та обряди і ми, як і наші предки, бережемо наші традиції. Веселі, повчальні, танцювальні та інші номери були на сцені того вечора.

З 13 по 31 січня у Дворці молоді та студентів м. Херсон було організовано пересувні виставки декоративних тварин «Мой детский театр зоолога». Ці заходи були цікаві і навчальні для всієї родини. На виставці декоративних тварин всі присутні змогли доторкнутися, сфотогафуватися, прослухати лекцію про цих тварин та отримали масу задоволення від даного заходу.

 

20 та 21 лютого у КЗ «Олешківський ЦКД» було організовано пересувні виставки декоративних тварин «Мой детский театр зоолога».

29 лютого творчі колективи ХОГО «Творці сучасності» спільно з агенцією «КіТ» провели у м. Гола Пристань театралізовано-розважальне дійство «Масляна».

Протягом дня гучно лунала весела музика, фолк-гурт «Олешшя», тріо «Січ» та солісти Вокальної студії розважали жителів міста, скрізь запрошували на дегустацію масляних смаколиків, майстер - класи з випікання грошових пиріжків та вареників.

Естафету підхоплювали актори любительського об’єднання «Народний театр» та запрошували усіх присутніх пограти у весняні ігри, взяти участь у креативному конкурсі «Пані Масляна -2020», – ніде не було переможених і всі лишилися задоволені.

Неподалік проходила виставка робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, майстри ХОГО «Творці сучасності» також взяли участь у виставці.

По закінченню свята усі присутні взяли участь в обрядовому дійстві спалювання опудала Масляної.

8 березня творчі колективи ХОГО «Творці сучасності» спільно з агенцією «КіТ» провели у с. Верхні Торгаї концерт до Міжнародного жіночого дня 8 березня.

9 березня актори любительського об’єднання «Народний театр», солісти вокальної студії, солісти фолк-гурту «Олешшя» провели квартирник, присвячений 8 березня.

       У зв’язку з впровадженням карантинних заходів, з ІІ кварталу працівники ХОГО «Творці сучасності» працювали дистанційно.

Протягом ІІ кварталу агенцією «КіТ» спільно з керівником рок-гурту Олегом Чернишовим було записано 15 авторських пісень, любительським об’єднанням «Народний театр» записано 9 аудіовистав:

05 квітня- "На перші гулі" автор Васильченко С.;

15 квітня - "Шість страв з однієї курки";

18 квітня - "По ревізії" Кропивницький М.;

10 травня - "Медведь" Чехов А.;

11 травня - "Предложение" Чехов А.;

13 травня - "На сіножаті" Яновська Л.;

18 травня - "Блеф або служниця за викликом" Манье К.;

25 травня - "Весілля в Малинівці" Юхвид Л.;

02 червня - "Про Федота стрельца, удалого молодца" Филатов Л.

 

        Протягом ІІ – ІІІ кварталу Станіславським філіалом Клубу традиційних мистецтв проводився Арт - Челендж по розпису плит на території Станіславської сільради. Впродовж звітнього розмальовано більше 20 плит, загальною площею 220 кв м. Арт - Челендж проходив під хежтегом #киньпалитипідтримаймитця#некупуйцигароккупифарбу.Було задіяно вісім художників.

22 травня - 01 червня агенцією «КіТ» організовано та проведено Міжнародний дитячий дистанційний фестиваль - конкурс «SUNRISE».

10 червня – 28 червня агенцією «КіТ» організовано та проведено Міжнародний дистанційний фестиваль - конкурс мистецтв і талантів «STARS SKIFF».

15-24 серпня агенцією «КіТ» організовано та проведено Всеукраїнський дистанційний фестиваль - конкурс патріотичної творчості та авторських творів «#Ми_є_країна».

26-27 вересня проведено творчі прослуховування для жителів м. Херсон та області.

Протягом ІV кварталу на ютуб каналі щотижня виходила інтернет передача «Вперед до мрії» ( зустрічі з людьми у яких мрії здійснилися та з тими, що здійснюють мрії)

Протягом жовтня – грудня солісти Вокальної студії записали 16 пісень, з них 2 авторські.

Також протягом ІV кварталу проводилися зйомки аматорського кіно «Блеф, або служниця за викликом», робота над сценарієм проводилася акторами протягом усього 2020 року ( з перервами на карантин). За цей час трапилося багато змін. Не ставши виставою, ця постановка стала кіно. Змінилися погляди, змінилося багато артистів (для половини учасників зйомок це були перші ролі). Почали освоювати камери та комп'ютерні програми для роботи з відео.

Впродовж ІV кварталу проведено ремонт у приміщенні Станіславського філіалу Клубу традиційних мистецтв. проводилася методична робота та створення зразків для роботи з гуртками, опрацювання технік виготовлення прикрас, створено декоративний посуд для проекту «Готуєм співаючи». проведено благодійні фотосесії на підтримку Марійки Сахно, учасники клубу взяли участь у благодійній фотосесії на підтримку Марійки Сахно.

Проведена фотосесія для календаря «Ангели серед нас творять сучасність» та створено календар ХОГО «Творці сучасності»

01 жовтня народний фольк-гурт Олешшя зняв кліп на народну пісню на слова Тараса Шевченка «За байраком байрак»

24 жовтня проведено кастинги дітей в шоу «Бармалей»

31 жовтня – 1 листопада проведено творчі прослуховування для жителів м. Херсон та області.

31 жовтня керівник Вокальної студії Антоніна Потужня провела безкоштовний семінар-практикум «Значущість народної пісні у сучасному суспільстві»

         На семінарі розглянуто наступні питання:

1. Методико-музикознавчий матеріал для керівників аматорських колективів;

2. Вокально-ансамблева інтерпретація старовинних пісень у сучасному викладенні музичного матеріалу.

А також закріпили здобутий матеріал практично

 11 листопада поетичним вечором з живою музикою та смачною кавою відзначили День працівника культури України "Творці сучасності". Незабутня приємна атмосфера занурила всіх присутніх в атмосферу часів класиків пера під звуки чарівної скрипки. Навіть ті люди, які випадково заходили до кафе, де проходив захід, залишалися до кінця і ще довго по закінченні дякували організаторам.

21 листопада на ютуб каналі вийшла Концертна програма до Дня Гідності та Свободи від ХОГО «Творці сучасності»

28 листопада на ютуб каналі відбувся показ вистави за реальними подіями «Голод 33», створена акторами «Народного театру» у 2017 році.

06 грудня на ютуб каналі вийшла концертна програма до Дня збройних сил України від ХОГО «Творці сучасності»

9 грудня майстриня Клубу традиційних мистецтв Фоменко Валентина провела майстер-клас для дітей з розпису імбирного пряника

15 грудня відбувся квартирник театралів «Я – творчість, я – творю»

20 грудня керівник Вокальної студії Антоніна Потужня провела благодійний майстер-клас з вокалу. Всі кошти зібрані з уроків вокалу передані на лікування Марії Сахно.

26 грудня Агенцією «Кіт» ХОГО «Творці сучасності» спільно з творчими колективами ХОГО «Творці сучасності» проведена Новорічна концертно-розважальна програма «Казкове Євробачення» дистанційно. Виступи учасників можна побачити на ютуб каналі.

Протягом грудня у офісі ХОГО «Творці сучасності» працювала резиденція Святого Миколая.