Звіти

Звіт за 2019 рік частина 2

 

ІІІ. Культурно-просвітницькі та мистецькі  заходи року

 

        8 січня Олешківська районна державна адміністрація спільно з колективом КЗ «Олешківський ЦКД» та громадською обласною організацією «Творці Сучасності» привітали військовослужбовців у військових частинах Олешшя з Новорічними та Різдвяними святами.

12 січня у м. Херсоні на площі біля ККЗ «Україна» Херсонський обласний Центр народної творчості провів обласне театралізоване свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір!».

Участь у святі взяли майстри народного мистецтва Костюк Тетяна (валяння), Мерлак Валентина (бісероплетіння) та Фоменко Валентина (декоративна випічка).

25 січня на базі КЗ «Олешківський ЦКД» відбувся фольк-етно-мюзік «Коло Сварога», за участю народного фольк-гурту «Олешшя». На заході всі присутні поринули у неповторну атмосферу української пісні та обряду, адже коло Сварога сучасною мовою це календар. Це річний цикл життя слов'ян, який повторюється по колу щорічно. Свароже Коло бере свою назву від імені слов'янського Сварога, який був верховним богом слов'ян за часів Київської Русі. Кожне свято несе за собою пісні та обряди і ми, як і наші предки, бережемо наші традиції.

22 лютого на базі КЗ «Олешківський ЦКД» відбувся семінар-практикум з валяння. Учасники семінару познайомилися з технікою валяння та, із захопленням, власноруч виготовили яскраві сувеніри на згадку.

Провела майстер з валяння Костюк Тетяна Валентинівна, яка ознайомила учасників з різноманітними технологіями та дала можливість власноруч спробувати їх.

23 лютого в КЗ «Олешківський ЦКД» відбулася творча зустріч любителів поезії, музики та просто творчих людей «Поетична шафа». Захід організував гурт «Меридіан 246» спільно із засновницею херсонської Поетичної шафи Альоною Мовчан. Поети з Херсона та Олешок у межах вільного мікрофону мали змогу прочитати свої та вірші улюблених поетів.

На масляну у Голій Пристані окрасою свята був народний фольк-гурт «Олешшя»  з двома блоками програми вони радували глядачів своєю творчістю.

16 березня відбулась прем’єра спектаклю «Неугомонный дух» або «Спиритический сеанс» Ноеля Кауарда на базі КЗ «Олешківський ЦКД». Сумісна робота «Народного театру» ХОГО «Творці Сучасності» та акторів ЦКД не залишила жодного глядача бути байдужим.

Для частини акторської трупи це була їх перша серйозна гра, а тонкощі неперевершеного британського гумору робили справу ще складнішою. Проте, як каже народна мудрість: "Сталь гартується у вогні, а людина у труднощах". Незважаючи на це, жоден глядач не сумнівався, що перед ними грають не аматори, а професійні актори. По закінченню вистави весь зал поринув в оплески та вигуки «Браво, молодці!», кожен мав змогу сфотографуватись з артистами та залишити собі окрім позитивних емоцій ще й світлину на згадку.

24 березня у м. Херсоні відбувся відбірковий тур XVII Всеукраїнського конкурсу-фестивалю військово-патріотичної творчості «Оберіг». Метою конкурсу є розвиток і заохочення талановитої молоді, створення умов для самореалізації, стимулювання і підвищення рівня культурної активності, сприяння формуванню активної життєвої позиції, популяризація серед молоді Херсонщини руху за підвищення культурного рівня.

У відбірковому турі, який проходив на сцені комунального закладу «Палац молоді і студентів» Херсонської обласної ради взяв участь рок-гурт «Меридіан-246»,кер. Денис Сєров.

12 квітня відбулася вистава «Неугомонный дух» або «Спиритический сеанс» Ноеля Кауарда у м. Херсон.

13 квітня на базі КЗ «Олешківський ЦКД» пройшов рок-марафон. Живим звуком та неймовірним драйвом глядачів заряджали гурти з усієї Херсонської області тарок – гурти ХОГО «Творці сучасності», а саме: «Меридіан 246» та «Исповедь». Це був симбіоз музикантів різних поколінь, яких об’єднує любов до справжньої живої рок музики. Вечір пройшов у теплій та драйвовій атмосфері.

25 квітня біля будівлі Херсонського обласного Центру народної творчості відбулася Великодня культурно-мистецька акція «Писанковий сад».

Під час акції проходила виставка-ярмарок декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, в якій взяли участь і майстри ХОГО «Творці сучасності»: Костюк Тетяна (валяння) Фоменко Валентина (декоративна випічка) та Мерлак Валентина (бісероплетіння).

11 травня на базі Горностаївського селищного Будинку культури відбувся XIV обласний конкурс військово-патріотичної творчості «Опалені війною», у якому взяв участь вокальний дует «Sunrise» (диплом І ступеня), керівник Оксана Сливканич.

12 травня відбулася вистава «Неугомонный дух» або «Спиритический сеанс» Ноеля Кауарда у м. Нова Каховка.

17 травня у м. Херсон на площі Свободи пройшов марафон святкових заходів до Всесвітнього Дня Вишиванки та Дня Європи в Україні.

Для гостей та жителів міста працювала виставка-ярмарок майстрів народного мистецтва, в якій взяли участь і майстри Клубу традиційних мистецтв: Мерлак Валентина (бісероплетіння) та Фоменко Валентина (декоративна випічка).

24 травня відбулася вистава «Неугомонный дух» або «Спиритический сеанс» Ноеля Кауарда у м. Миколаїв у МФ «КНУКІМ»

26 червня на подвір’ї «Херсонської Світлиці» м. Херсон відбулось яскраве свято народних талантів. До 75-ї річниці Херсонського обласного Центру народної творчості тут відбулась «Мистецька толока», різнобарвний ярмарок майстрів, презентація арт-об’єкту «Рушник Херсонщині», привітальна концертна програма, виставка «Народне мистецтво Херсонщини», майстер-класи з народних ремесел та багато цікавого.

Майстри ХОГО «Творці сучасності» долучилися до участі у заході.

28 червня з нагоди відзначення Дня Конституції України та Дня молоді на набережній міста Олешки відбувся святковий концерт.

Привітати молодь цього вечора вокальний гурт «Sunrise» і рок-гурти «Исповедь» та «Меридіан-246».

 30 червня з Днем молоді всіх жителів та гостей смт. Новотроїцьк вітав вокальний гурт «Sunrise»

5 липня на Всеукраїнському  благодійному фестивалі народної творчості «Купальскі зорі» оцінювали учасників члени Організації Сергій Мінєнков та Антоніні Потужня.

7 вересня фольк-гурт  «Олешшя» привітав жителів та гостей Кіндійки зі святом, Днем села.

28 вересня фольк-гурт«Олешшя» привітав жителів с. Солонці з Днем села.

28 вересня в м. Олешки агенція «Кіт» ХОГО «Творці сучасності» разом із Олешківским виконавчим комітетом організували та провели один з найдрайвовіших рок - фестивалів Півдня України. З 17.00 до 23.00 год. на міській пристані гурти з Нової Каховки, Олешок, Херсону та Первомайська заряджали драйвом всіх присутніх, а дівчата з Агенції «SmoothLifesyle» змагалися за титул «Міс рок– фестиваль». На цьогорічному фестивалі відзначали 30 років одні із засносновників цього фесту – рок-гурт «Исповедь». Вони до речі і обирали «міс». Нею стала Тетяна Войтишенюк.

В день Віри, Надії та Любові, 30 вересня, спеціалістами агенції «Кіт» ХОГО «Творці сучасності» було організовано «під ключ» День села «Роздольне». Такого свята в селіщі не було!

2 жовтня фольк-гурт «Олешшя» привітав Олешківську музичну школу з 55 річчям! 

26 жовтня на базі ХОГО «Творці сучасності» пройшов квартирник. Кварти́рник — концерт, який проводиться у звичайній квартирі, у домашніх умовах. Як правило, на ньому виступає невелика кількість музикантів з акустичними інструментами. Слухачам надається можливість ближче познайомитися з виконавцями, а музикантам - краще пізнати свою аудиторію. Створюється невимушена обстановка, що стирає кордони між виступаючим і глядачем.

Спеціальний гість на квартирнику, поет і композитор, фронтмен рок-групи «Сповідь» - Олег Чернишов.

29 жовтня в м. Херсон на сцені «Бір бару» відбувся театральний квартирник від учасників любительського об'єднання «Народний театр». Всі бажаючі змогли послухати естрадні монологи, стендапи, авторські вірші та спробувати свої сили у театральному мистецтві.

17 листопада колективи Організації вітали працівників сільського господарства в с. Стара Маячка.

20 листопада вокальною студією Антоніни Потужньої Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» було підготовлено та проведено «квартирник» учасників студії та членів громадської організації, на якому презентували свою творчість аматори-вокалісти. На заході, для мотивації учасників, був спеціальний гість, переможець Х-фактору, Віктор Романченко. Він розповів про перші свої шляхи у шоу-бізнесі, заспівав разом зі всіма присутніми пісню, побажав натхнення, удачі та щастя. І наостанок всі присутні змогли сфотографуватися із зірковим гостем.

Протягом листопада-грудня Агенція «Кіт» ХОГО «Творці сучасності» організувала для жителів Херсонщини пересувну виставку декоративних тварин з м. Дніпро. Більше 20 видів представників дикої фауни стали ближче завдяки мобільності зоопарку. Тепер кожна дитина, що ходить до дитсадка або школи змогла дізнатися багато цікавої інформації, доторкнутися до тварин і сфотографуватися з ними. Виставка набрала чималої популярності як серед дітей, так серед дорослих.

З 30 листопада по 07 грудня у КЗ «Херсонська обласна універсальна бібліотека ім. О. Гончара» проходив «VII Таврійський тиждень мистецтв /Zabalka – 2019». Майстриня Мерлак Валентина взяла участь у виставці.

 

17 грудня організовано та проведено благодійний контактний зоопарк у Старозбур’ївській школі-інтернаті та Олешківській спеціалізованій школі.

19 грудня в рамках святковиї заходів з нагоди відкриття Обласної ялинки проходив ярмарок майстрів народно-ужиткового мистецтва. Майстри ХОГО «Творці сучасності» також взяли участь у ярмарку та долучилися до благодійної акції «Янголи добра».

 

28 грудня у Палаці молоді та студентів м. Херсон Агенцією «Кіт» ХОГО «Творці сучасності» спільно з творчими колективами ХОГО «Творці сучасності» проведена Новорічна концертно-розважальна програма «Казкове Євробачення».

ІV.Науково-методична робота

1.Підготовлено до захисту авторського права :

- Програма «Просвітницька діяльність».

- Програма «Санітарно-просвітницька робота».

- Програма автошкола для дітей

- Психопрофілактика і реабілітація в онкології

- Програма «Сім'я - програма зміцнення та реабілітації родинних           

зв'язків».

- Програма «Наші батьки, дідусі та бабусі».

- Центр «Сучасники».

2.Сайт Організації:

- внесені зміни в категорії фахівці;

- центр підтримки іновацій.

3.Подготовлена презентація по коучингу.

30 січня взяди участь у конкурсі на кращий соціальний проект, оголошений ініціативною групою «А що зробив ти?». Отримали перше місце та фінансування. Реалізовано проект «Діти це наше майбутнє» на базі Олешківської спеціалізованої школи. З учнями школи 30 травня поставили виставу «Бережімо ліс».

30 вересня пройшов один із обласних Відкритих уроків читання – 2019 у Херсонській обласній бібліотеці для дітей ім. Дніпрової Чайки, який зібрав для «шаленогочитання» учнів 9-Б класу ЗЗСО №28. Зустріч проходила з Ніною Людко, лікарем-психофізіологом, лайф-коучем, засновником Херсонської обласної ГО «Творці сучасності».

 

«Шалене читання» проходило в три етапи.

«Всі ми родом іздитинства…» - читачам пропонувалося відгадати три улюблених дитячі книжки гості, а потім показати персонажів із них.

     Так, як пані Ніна дуже полюбляла в дитинстві читати, то у другому етапі  нашим учасникам було запропоновано змагання в швидкісному читанні одного твору, але різними мовами.

      Для участі в третьому етапі зустрічі всім учасникам знадобилися їх знання творів та авторів, адже їм було запропоновано відгадати літературний твір за фрагментом. І читачі, і гість гідно справилися з усіма завданнями, демонструючи чималий читацький стаж.

    Особливо цікавим була розповідь пані Ніни про лайф–коучинг, про досягнення  цілей у своємужиті. Як покращити своє психологічне відчуття, що для цього потрібно зробити і наскільки важливим є для людини література яку вона читає.

 

1 листопада організовано та проведено у рамках проекту Херсонської поліції  «Жіноча самооборона» - тренінг з психологом на тему «Як поводитись у стресових ситуаціях»

Психолог Ніна Людко розповіла дівчатам як себе поводити у стресовій ситуації та дала практичні рекомендації як звільнитись від стрессу.  Ми прикладаємо максимум зусиль, щоб по закінченню курсу всі учасниці отримали практичні навички, які допоможуть їм почуватись впевненішими у собі.

*****

30 листопада 2019 року у відділі документів з медичних наук Гончарівки ми провели курси надання першої домедичної допомоги. Інструктор з надання медичної допомоги Херсонського медичного центру безпеки дорожнього руху Людко Ніна Адамівна розповіла присутнім про чіткі правила першочерговоїдопомоги за різнихситуацій. Це – кровотеча, черепно-мозкова травма, асфіксія, пораненнячизупинкасерця. Такожкурсантиознайомилися з правилами накладанняджгутів та дізналися, як зробити шину з  .

Учасники лекції-тренінгу змогли самостійно попрактикуватися у наданні першочергової медичної допомоги, застосувати найпростіші медичні заходи для порятунку життя, зменшення страждань потерпілого від надзвичайної ситуації і попередження розвитку можливих ускладнень. Захід пройшов досить цікаво і пізнавально. Усі бажаючі отримали цікаві відеоматеріали на флешки. Сподіваємось, що знання, яких набули учасники заходу, допоможуть надати першу невідкладну допомогу постраждалій людині безпосередньо на місці події. Адже бувають у житті ситуації, коли доводиться надавати невідкладну допомогу людині, яка опинилася поруч, або і самому постраждалому.

24 грудня організовано та проведено «Курс домедичної допомоги» для дітей єврейської общини Хабад в рамках програми «Автошкола для дітей».