Звіти

Звіт за 2018 рік. Частина 2

04 серпня члени ХОГО «Творці сучасності прийняли участь у міському вокальному фестивалі - конкурсі «Співоча птаха 2018» у якості журі.

23 серпня у військовій частині А-2407 (Раденський полігон) відбувся святковий концерт з нагоди Дня державного прапора, Дня Незалежності України та 100-річчя відродження української державності.

Військовослужбовців та гостей привітали зі святом голова Олешківської районної державної адміністрації Кравченко-Скалозуб Олена Валентинівна, голова Олешківської районної ради Потоцький Павло Борисович та начальник Управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Олешківської районної державної адміністрації Зарівний Олександр Григорович, та нагородили військовослужбовців відзнаками та Почесними грамотами.

Працівники КЗ «Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» підготували та провели святковий концерт, в якому прийняли участь аматорські колективи КЗ «Олешківський ЦКД», хореографічні колективи Центру дитячої та юнацької творчості, народний фольклорний колектив «Червона калина» Підстепненського СБК, та колективи  ХОГО «Творці сучасності»   - народний фольк-гурт «Олешшя» і вокальний дует. А ведучими заходу були члени Організації Антоніна Потужня та Сергій Мінєнков.

11 вересня працівниками комунального закладу «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г.Шевченка» було проведено святковий концерт, присвячений завершенню тактичних навчань 195-ого батальйону 124 окремої бригади територіальної оборони в м. Скадовськ Херсонської області.

З концертною програмою виступили колективи: народний фолк-гурт «Олешшя» Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності», керівник Антоніна Потужня, народний вокальний ансамбль «Cantabile», керівник Оксана Сливканич КЗ «Олешківський ЦКД», зразковий хореографічний колектив «Фантазія» Центру дитячої та юнацької творчості, керівник Олена Тимошенко, вихованці дитячої студії спортивно-бального танцю «Латинос» Данило Стеценко та Карина Кравченко – Скалозуб, керівник Катерина Домбровська КЗ «Олешківський ЦКД», народний ансамбль народної пісні «Червона калина», керівник Антоніна Потужня КЗ «Олешківський ЦКД», дует народного вокального фолк-гурту «Світоч» Сергій Мінєнков та Юрій Білий КЗ «Олешківський ЦКД» та солісти - Інеса Шемчук, Олександр Завірюха та Світлана Пилипенко.

В рамках концертної програми було проведено розважально-ігрову програму «Битва поколінь», також був проведений майстер-клас з бальних танців для військовослужбовців.

15 вересня в рамках міських культурно-масових мистецьких заходів з нагоди 240-річниці заснування міста Херсона пройшов фестиваль сучасного мистецтва та вуличної культури «Suvorov street fest». На фестиваль з’їхалося біля 100 майстрів з усіх куточків Херсонщини. Майстри Організації теж представляли свої роботи на різних майданчиках міста.

15 вересня в рамках міських культурно-масових мистецьких заходів з нагоди 240-річниці заснування міста Херсона пройшов етно-фест «Козацький хутір»у парку Херсонська фортеця»

А на сцені етно-фесту «Козацький хутір» всіх гостей та жителів міста зі святом вітав народний фольк-гурт «Олешшя».

29 вересня народний фольк-гурт «Олешшя» виступив на святковій концертній програмі, присвяченій 309-й річниці Дня міста Гола Пристань.

3 жовтня у комунальному закладі «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбувся урочистий концерт «Де праця вчителя завзята, там країна на героїв багата» присвячений Всеукраїнському Дню вчителя та працівника дошкільної освіти.

А подарували свої творчі номери колективи та солісти КЗ «Олешківський ЦКД» і ХОГО «Творці сучасності». Концерт завершився яскравим фонтаном емоцій та бурхливими оплесками. Свято відбулося в урочистій і теплій атмосфері і, сподіваємося, нікого не залишило байдужим.

14 жовтня відбулося районне свято «Сила Нескорених» до Дня захисника України, 307-ї річниці Олешківської Січі, Дня створення УПА, Свята Покрови Пресвятої Богородиці та 95-річчя Олешківського району. Свято розпочалося біля памятного знаку «Олешківська Січ» урочистостями, посвятою козачат, молебнем та святковою ходою до центру міста, де на всіх чекала концертна програма від аматорів сцени Олешківського району.

На великій сцені біля КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г.Шевченка» відбулось офіційне відкриття свята, на якому всіх присутніх привітали керівники району і поважні гості, які нагородили почесними грамотами і медалями військовослужбовців та найкращих працівників району.

По завершенні офіційної частини на головну сцену вийшли найкращі аматорські колективи комунального закладу «Олешківський ЦКД», колективи Олешківського району, Центр дитячої та юнацької творчості та народний фольк-гурт «Олешшя» ХОГО «Творці сучасності».

Для всіх учасників свята проходила виставка військової зброї, виставка – продаж виробів декоративно – ужиткового мистецтва та проводились розважально-ігрові програми для дорослих та дітей.

Під час святкування пройшла благодійна акція "ЗОЛОТИЙ КАЗАН" для збору коштів на придбання медичного обладнання - інкубатора (кювету) для немовлят в пологове відділення Олешківської районної лікарні.

Протягом акції в центрі міста було облаштовано "ГОСТИННИЙ ДВІР", де на одному великому столі довжиною більше двадцяти метрів були смачні українські страви від козаків, сільських, селищних рад, учасників АТО, міських шкіл та трудових колективів підприємств району. Зібрані кошти було передано головному лікарю Олегу Івановичу Попенку для зарахування на спецрахунок лікарні.

Фестиваль виявився напрочуд насиченим та патріотичним, і необхідним для розуміння нинішніх подій, що відбуваються в нашій державі, коли в запеклій боротьбі мужні та доблесні нащадки славного козацького роду невтомно боряться за цілісність України, ще раз доводячи, що козацький дух незламний, а їх любов до рідної землі безмежна.

14 жовтня в рамках святкових заходів «Сила нескорених» до Дня захисника України, 307-ї річниці Олешківської Січі, Дня створення УПА, Свята Покрови Пресвятої Богородиці та 95-річчя Олешківського району пройшла виставка - ярмарок робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. До нас на свято завітали майстри з м. Нова Каховка, м. Херсон і звісно талановиті майстри ХОГО «Творці сучасності» і Олешківського краю. Впродовж виставки проходили майстер-класи з лозоплетіння, валяння, розпису пряників, плетіння з паперової лози, виготовлення ляльки - мотанки.

21 листопада у великій залі комунального закладу «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» пройшов концерт до Дня Гідності та Свободи України «Вогонь запеклих не пече».

Відзначаючи цей день, ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

23 листопада у Великій залі КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбулась театралізація «Голод 33», яка була поставлена на реальних подіях.

Театралізована вистава не залишила байдужим жодного глядача, що був присутній в залі. Вона розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти народу України. Сюжет вистави до болі пронизливий і став зрозумілим кожному глядачу, адже страшну трагедію тих років усі мали змогу побачити очима голодних людей 33-го року.

У постановці приймали участь члени ХОГО «Творці сучасності», а режисерами були практиканти Організації.

6 грудня в Олешківському районі у військовій частині А-2407 (Раденський полігон) відбувся святковий концерт з нагоди Дня збройних сил України.

Щоб привітати військовослужбовців зі святом, на сцену вийшли: голова Олешківської районної державної адміністрації – Кравченко-Скалозуб Олена Валентинівна, заступник начальника управління освіти, культури, сім`ї, молоді та спорту Олешківської районної державної адміністрації – Пилипенко Світлана Іванівна. Своїх товаришів по службі привітали: командир військової частини – підполковник Царапора Анатолій Миколайович, майор Федюнін Олександр Олександрович та прапорщик Мірошніченко Світлана Василівна.

Колективи КЗ «Олешківський ЦКД» та члени ХОГО «Творці сучасності» підготували та провели святковий концерт, яким підняли бойовий дух та привітали бійців вокальними номерами.

18 грудня невтомно радує нас подіями у день Святого Миколая творчий колектив КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г.Шевченка». На цей раз жителі міста з дітлахами як одна велика дружня родина зібралися біля чарівної ялинки в центрі міста, аби разом запалити на ній різнокольорові вогні.
Святковими концертними номерами усіх присутніх радували учасники художніх колективів КЗ «Олешківський ЦКД». Під час свята для дітей проводились цікаві та захоплюючі ігри, усі разом з казковими героями водили хороводи на центральній площі міста.
Це свято залишилось незабутніми враженнями у серці кожної дитини. А ми нагадуємо, це не останнє казкове дійство, яке для наших діток підготувала практикант Організації.

IV. Колективи Організації (жанри)

Ідучи до своєї мети, при Організації працюють клубні об’єднання, в яких приймають участь всі члени Організації.

ЦЕ:

- народний фольк-гурт «Олешшя» - керівник Антоніна Потужня;

- любительське об’єднання «Народний театр» - керівник Сергій Мінєнков

- клуб  традиційних мистецтв - керівник Євген Піскун;

- культурно-просвітницький Центр «Сучасники» - керівник Ніна Людко;

- вокальна студія  - керівник Антоніна Потужня

Творчі колективи ХОГО «Творці сучасності» за звітній період неодноразово брали участь у фестивалях та конкурсах, а саме: у обласному святі за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір», у районному фестивалі за народними традиціями «Різдвяні вечорниці», у районному фестивалі «Проводи зими. Масляна», у обласному конкурсі «Театральна весна Херсонщини», у обласному конкурсі військово-патріотичної пісні «Опалені війною», у районному фестивалі «Родинне свято», у міжнародному фестивалі - конкурсі «Україна єднає світ», у XVI Всеукраїнському благодійному фестивалі народної творчості «Купальські зорі», у щорічному рок-фестивалі «Олешківська Рок-Січ», у міському вокальному фестивалі - конкурсі «Співоча птаха 2018», у Всеукраїнському фестивалі - конкурсі хорових і вокальних колективів «Українська пісня єднає нас», у районному святі «Сила Нескорених». А тепер докладніше, за колективами.

Народний фольк-гурт «Олешшя» керівник Антоніна Потужня               

(Фольклорний жанр)

Фольклор є історичною основою світової художньої культури, джерелом національних художніх традицій, а також виразником народної свідомості та ідентичності.

Народна культура та мистецтво українців справедливо вважаються одними з найбагатіших надбань культурної спадщини європейських націй.

Протягом століть усна народна творчість була чи не єдиним засобом узагальнення життєвого досвіду українського народу, втіленням народної мудрості, світогляду та ідеалів.

Завдяки фольклорній спадщині ми можемо ознайомитись із побутом далеких і близьких поколінь українцв, уявити їх свята і будні, сповнені магічних і захоплюючих обрядів.

У ХОГО «Творці сучасності» працює  колектив  у жанрі фольклору та носить званням «Народний» -  народний фольк-гурт «Олешшя»

За звітній період колектив взяв участь: у обласному святі за народними традиціями «ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!», у відкритому фестивалі народного мистецтва «Душа Півдня», у етно-фесті «Козацький хутір»рамках культурно-масових мистецьких заходів з нагоди 240-річниці заснування міста Херсона,у святковій концертній програмі, присвяченій 309-й річниці Дня міста Гола Пристань, у театралізованому заході «Олешківська толока по-козацьки», у районному святі «Сила Нескорених», у обласному конкурсі «Пісенна веселка Херсонщини», де підтвердив звання «народний», у концертній програмі, присвяченій Дню місцевого самоврядування м. Гола Пристань.

Також колектив веде активну волонтерську діяльність, неодноразово виступав у військових частинах Херсонської області.

12 січня на площі Свободи пройшло обласне свято за народними традиціями «ЩЕДРИЙ ВЕЧІР, ДОБРИЙ ВЕЧІР!», в якому колектив взяв активну участь..

16 січня у великій залі КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбувся районний фестиваль за народними традиціями «Різдвяні вечорниці».

Глядачі, що завітали цього дня на святковий захід, мали змогу дізнатися більше про свята зимового циклу, насолодитися блискучими виступами колядників та щедрувальників, які завітали з усього Олешківського району.

Концертна програма складалася з 36 художніх номерів, кожен із яких викликав бурхливі оплески у глядачів. Всі учасники отримали дипломи та святкові подарунки. Також в рамках фестивалю пройшов конкурс «Смачна кутя», в якому гурт отримав 2 місце.

Свято дало змогу відчути справжній новорічний настрій. Колективи, що виходили на сцену дивували глядачів розмаїттям різдвяно-новорічних пісенних номерів, яскравими костюмами та відповідною різдвяною атрибутикою. Усі учасники продемонстрували глядачам високу сценічну культуру. Свято вийшло гарним, яскравим та феєричним.

16 лютого весело та смачно відзначили «Проводи зими. Масляна» у селі Раденськ Олешківського району. «Олешшя» було прикрасою свята.

5 травня на базі комунального закладу «Горностаївський районний Будинок культури» Горностаївської районної ради відбувся щорічний обласний конкурс військово-патріотичної пісні «Опалені війною».

В своїй номінації стали другими на фестивалі.

2 червня на головній площі біля КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» пройшов фестиваль «Родинне свято». На свято прийшла велика кількість гостей, жителів міста та району, які з превеликим задоволенням приймали участь у фестивалі, слухали та підтримували творчі колективи.

Під час фестивалю проводилися дитячі ігрові програми, майстер класи, виставка - продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Всіх гостей фестивалю «Родинне свято» привітали: голова Олешківської районної державної адміністрації Кравченко-Скалозуб Олена Валентинівна, голова Олешківської районної ради Потоцький Павло Борисович, заступник голови Олешківської міської ради Петриченко Ольга Миколаївна та нагородили учасників фестивалю грамотами і подяками, подарували цінні подарунки.

Далі на гостей чекала концертна програма від Олешківського Центру дитячої та юнацької творчості, які продемонстрували цікаві хореографічні та вокальні номери.

На «Родинне свято» завітала зіркова гостя з міста Київ Руслана Писанка, яка привітала всіх гостей, жителів міста та району зі святом.

Ввечері на гостей чекав великий концерт від кращих вокальних та хореографічних колективів КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка», колективів Козачелагерського сільського будинку культури та Раденського сільського будинку культури і закривав його народний фольк-гурт «Олешшя».

26 серпня 2018 року в м. Генічеську відбувся гала-концерт Всеукраїнського фестивалю національних культур «ТАВРІЙСЬКА РОДИНА», у якому хедлайнерами були флік-гурт «Олешшя».

7-9 вересня у м. Маріуполь Донецької області відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорових і вокальних колективів «Українська пісня єднає нас».

Фестиваль-конкурс хорових і вокальних колективів «Українська пісня єднає нас» – один із тих заходів, який на підставах спільної історії, культури й української мови має за мету об’єднати населення всіх областей України.

На фестиваль з’їхались 29 колективів з різних куточків України.

Херсонську область представили: Народний ансамбль народної пісні «Червона калина» КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка», керівник Антоніна Потужня, який отримав диплом III ступеня та Народний фолк-гурт «Олешшя», керівник Антоніна Потужня, який отримав диплом I ступеня. Учасники колективів є жителями Олешківського району.

Вокальна студія – керівник Антоніна Потужня

(Вокально-хоровий жанр)

Пісня – душа народу, а українська пісня – друга натура українця. У ній – усе: і безкраї степи, і похмурі гори, і гомінки річечки, і стиглі важкі хліба на нивах, і стрункі смереки, що, мов охоронці, у сивому тумані наспівують козацькі думи та линуть до самого неба.

Українці співають, як дихають, без пісні – не уявляють свого життя. Друга у світі за мелодійністю та пісенністю нація після італійців добре розуміється на вокально-хоровому жанрі. Отже, не випадково у кожному районі, містечку чи селі є самодіяльні колективи, що живуть піснею, знаходять у ній розраду, духовну насолоду.

У КЗ «Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» працюють 3 колективи зі званням «народний аматорський колектив» та 1 дитячий колектив зі званням «зразковий аматорський колектив».

Учасники студії приймали участь у наступних заходах районного та вище масштабів:

04 -05 січня - привітали військовослужбовців у військових частинах Херсонщини з Новорічними та Різдвяними святами.

Такий подарунок для бійців був організований працівниками КЗ «Олешківський ЦКД», центром допомоги учасникам АТО у Херсонській області та громадською обласною організацією «Творці Сучасності».

Для захисників виступили колективи КЗ «ЦКД», народний вокальний ансамбль «Cantabile» у складі Оксани Сташенко, Оксани Сливканич, Марії Назаренко та Олексія Коваленко, тріо у складі Сергія Мінєнкова, Юрія Білого, Дмитра Жадана, дует у складі Оксани Мінєнкової, Сергія Мінєнкова та солістки Юлії Філіпової подарували присутнім чудову атмосферу та підняли патріотичний дух захисникам України.

Кожен номер концертної програми військові сприймали якось по-особливому і з надзвичайно теплими емоціями та оплесками.

Після закінчення концерту було зроблено спільне фото на згадку.

16 лютого - «Проводи зими. Масляна» у селі Раденськ Олешківського району.

23 серпня - військова частина А-2407 (Раденський полігон), святковий концерт з нагоди Дня державного прапора, Дня Незалежності України та 100-річчя відродження української державності.

Любительське обєднання «Народний театр» керівник Сергій Мінєнков

(Театральний жанр)

Театральна справа - одна з найскладніших та об’ємних, як в організаційному так і в матеріальному затратному плані. Театр вимагає послідовної, систематичної і, головне, безперервної роботи цілої низки взаємопов’язаних ланок – репертуарної політики , постановочно-виконавські ланки, матеріально-технічного забезпечення, і на сам кінець, організації сталої, вихованої на певних естетичних і художніх принципах та знанні певних законів сприйняття групи людей,яких ми називаємо театральним глядачем.

В ХОГО «Творці сучасності» працює 1 колектив – любительське об’єднання «Народний театр»

За звітній період колектив взяв участь:

29 квітня на базі Бериславського районного Будинку культури у обласному конкурсі «Театральна весна Херсонщини» м. Берислав, де став лауреатом ІІ ступеня (Автор: Канівець В.В. Назва: Віддавали батька в прийми),

28 червня у м. Скадовськ відбувся міжнародний фестиваль - конкурс «Україна єднає світ», де колектив отримав третє місце в номінації «Театри»,

 7 липня у м. Гола Пристань пройшов XVI Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості "Купальські зорі", де колектив отримав перше місце.


Клуб традиційних мистецтв – керівник Євген Піскун

(Декоративно-ужиткове мистецтво)

Декоративно-ужиткове мистецтво має свій особливий художній сенс та свою декоративну образність та безпосередній зв'язок з побутовими потребами людей.

Учасники клубу приймають активну участь у мистецькому житті м.Херсону і м.Олешки, а майстер лозоплетіння Євген Піскун має свій хутір в історико - розважальному комплексі «Зелені хутори Таврії».

14 жовтня в рамках святкових заходів «Сила нескорених» до Дня захисника України, 307-ї річниці Олешківської Січі, Дня створення УПА, Свята Покрови Пресвятої Богородиці та 95-річчя Олешківського району пройшла виставка - ярмарок робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва. До нас на свято завітали майстри з м. Нова Каховка, м. Херсон і звісно талановиті майстри Олешківського краю. Впродовж виставки проходили майстер-класи з лозоплетіння, валяння, розпису пряників, плетіння з паперової лози, виготовлення ляльки - мотанки.

Також майстрами клубу проводяться семінари та майстер-класи.


Культурно-просвітницький центр «Сучасники», керівник Ніна Людко

(Просвітницька, благодійна та адміністративна робота)

В культурно-просвітницькому Центрі «Сучасники» проводилась велика робота, спрямована на патріотичне виховання жителів Херсонської області у 2018 році, організацію благодійних акцій, зустрічей з воїнами АТО. Взято участь у   виїзних концертів до військових частин Олешківського району та зони АТО,  благодійних акції.

Також центром «Сучасники» надається психологічна, медична, методична і юридична допомога для членів Організації та організовується їхнє дозвілля. Так у звітному періоді члени ХОГО «Творці сучасності» побували в Почаївській Лаврі, в Уманьському паркі, у Вінниці на фонтанах та виїджали на море в с.Лазерне. А тепер про благодійність.

17 березня пройшов благодійний забіг «Творімо добро разом» від стели з написом I❤️OLESHKY до центру Олешок, який був організований для збору коштів на лікування Артема Завгороднього.

Сотні небайдужих людей долучилися до благодійного марафону, який був організований та проведений КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» та Херсонською обласною громадською організацією «Творці сучасності» за підтримки Олешківської районної державної адміністрації та Олешківської районної ради.

Зібрана сума в розмірі близько 14 тисяч гривень була передана батькам на лікування Артема Завгороднього.

По закінченню забігу на фініші усіх бажаючих чекав гарячий напій від працівників КЗ "ЦКД" та Олешківських рятувальників.

25 березня в КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» у великій залі відбувся благодійний рок концерт, організований учасниками Центру. .

Різні колективи, різні жанри, різна подача, але всіх їх об’єднує одне – любов до справжнього року та прагнення творити добро.

Рок концерт був організований для збору коштів на лікування Артема Завгороднього.

11 травня із концертною програмою побували у Донецькій області, 30 ОМБр.Там аматори сцени виступили перед бійцями АТО.

17 червня взяли участь у заходах з нагоди святкування четвертої річниці створення 42 батальйону 57 ОМБР у с.Раденськ.

19 червня побували у 90 батальйоні 81 бригади та 92 бригади, які знаходяться в зоні проведення АТО. Там олешківські культармійці виступили перед бійцями.

З 15 по 29 грудня в КЗ «Олешківський ЦКД» в рамках Резиденції Святого Миколая проходила благочинна акція по збору теплих зимових речей для маленьких школярів із малозабезпечених сімей та благодійна акція для обласної дитячої туберкульозної лікарні та КЗ «Олешківський дитячий будинок-інтернат» по збору памперсів, дитячого харчування (від 0 до 1 року) та засобів гігієни.

 

Перейти далі...