Звіти

Звіт за 2018 рік

 

ЗВІТ

про роботу Херсонської обласної

громадської організації  «Творці сучасності»

за 2018 рік

 

І. Вступ

Ось і добіг кінця 2018 рік. Кожен рік приносить багато хорошого, а про погане ми не будемо згадувати. Рік був особливий, контрасний, повчальний, радісний, потужній та плодотворний. Так Херсонська обласна громадська організація «Творці сучасності» для досягнення своєї статутної мети, працювати на благо людства і країни, створила творчу «коаліцію» з комунальним закладом «Олешківський центр культури та дозвілля ім.Т.Г.Шевченка». Це дозволило піднятися на кілька щаблів вверх, до досконалості, і доповнили роботу один одному. Ми навчилися бути творцями своєї сучасності і навчали інших.

Протягом 2018 року  членами  Організації втілювалися в життя проекти ХОГО «Творці сучасності», такі як  Відкрита військово-патріотична гра «Творці сучасності» та Рок- фестиваль «Олешківська рок-Січ».  А також засновано новий культурно-мистецький проект «Битва міст». Проводилися різноманітні заходи для всіх верств населення, такі як: дитячі ранки, ігрові програми, концерти, семінари, лекції, консультації, обряди та ін. Було підготовлено та проведено, а ткож взято участь у майже 89 заходів (для дітей 21 захід), на яких були присутні близько 11 900 осіб, з них  900 діти.

Станом на 31.12.2018 р кількість членів Організації складає 42 чоловіка.

В ХОГО «Творці сучасності» здійснюють свою діяльність 5 клубних формувань.  В них беруть участь всі члени Організації.

При Херсонській обласній громадській організації працює 1 колектив зі званням «народний», це народний фольк-гурт «Олешшя» керівник Антоніна Потужня. Він є культурним флагманом Організації.

Також у 2018 р. членами ХОГО «Творці сучасності» надавалася методична допомога закладам області, організовано роботу по підготовці до участі колективів Організації у фестивалях та конкурсах, підготовлено та проведено  семінари та лекції з різних видів мистецтв та інших за тематикою, проводилось висвітлення роботи ХОГО «Творці сучасності», проведено благодійні акції, благодійні концерти, реалізовані виїзди  з концертними програмами до військових частин Херсонської області та до зони АТО.

Члени Організації вже вкотре були спостерігачами на ЗНО, їх запрошують до складу журі заходів Всеукраїнського масштабу.

Велика увага приділяється збереженню національних традицій та патріотичному вихованню населення Херсонської області.

Успішна реалізація проектів Організації була б неможлива без участі наших друзів та партнерів.

Ми не можемо їх не згадати та не подякувати:

-  комунальний заклад «Олешківський центр культури та дозвілля ім.Т.Г.Шевченка», 

-  громадська  організація «Спілка жінок Херсонщини,

-  благодійний фонд Євгена Рищука,

-  Центр допомоги воїнам АТО при Херсонській ОДА,

-  Херсонський обласний Центр народної творчості,

-  заміський комплекс «Гран-Прі»,

-  районне козацьке товариство «Олешківська січ»,

-  ТРК "Скіфія",

-  Херсонський обласний Центр служби крові,

-  автошкола «Скіфплюс»,

-  Центр електронних інформаційних технологій "Інфо-Регіон",

-  Асоціація фермерів та землевласників Цюрупинського району,

-  селянське фермерське господарство «Восход»,

-  Херсонський обласний центр служби крові,

-  оркестр головного управління Національної поліції Херсонської області,

-  Олешківська районна державна адміністрація,

-   Голопристанська міська рада, 

-   відділ культури Голопристанської міської ради,

-   Херсонський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді,

-   Великокопанівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів,

-   Великокопанівське лісництво,

-   громадська організація «Козацтво Таврії – Олешківська Січ»,

-   газета "Гривна",

-  Олешківський районний сектор державної служби з надзвичайних ситуацій, військовослужбовці  ВСУ та інші.

Висловлюємо вам щиру вдячність і щиро дякуємо за участь в житті Організації. Добрі справи не залишаються непоміченими - вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги. Ви даруєте радість і надію. Нехай ваша доброта і щедрість повернуться до вас сторицею. Бажаємо вам усіляких гараздів, здоров'я, процвітання і побільше тепла на вашому життєвому шляху. Нехай ваші сили і енергія тільки приростають, всі ваші ідеї реалізуються! Нехай цей рік принесе нам багато щастя, удачі, посмішок, тепла і світла. Нехай він буде сповнений яскравими фарбами, приємними враженнями і радісними подіями.

Дякуємо вам за стабільні партнерські відношення! Бажаємо Вам динамічно розвиватися, не втрачаючи завойованих позицій.

Сподіваємося на подальше продовження плідної співпраці

 

ІІ. Проекти організації.

За звітний рік були реалізовані наступні проекти:

-         Відкрита військово-патріотична спортивна гра «Творці сучасності»;

-         Фестиваль рок-музики «Олешківська рок-січ»

-         Культурно-мистецький проект «Битва міст» (започаткований у 2018 р.)

 

Олешківська Рок-Січ

7 вересня в селі Праві Саги Олешківського району пройшов щорічний рок-фестиваль «Олешківська Рок-Січ», який подарував неперевершені емоції та драйвовий настрій всім справжнім любителям рок-музики.

Для участі у концерті завітали гурти: «Меридіан 246» (КЗ «Олешківський ЦКД), «Child Roland», «Старый Мотив», «Исповедь» (Солонцівський СБК) та «Gladium».

Також у рамках фестивалю проходив конкурс «Міс Рок - фестиваль», у якому взяли участь справжні красуні Олешківського краю, продемонструвавши свої знання не лише в стилі, а й в історії нашого краю. Переможниця конкурсу стане обличчям наступного рок-фестивалю «Олешківська Рок-Січ » 2019 року.

Для всіх бажаючих була проведена розважально-ігрова програма «Hardrock VS Rock`n`roll», в якій учасники продемонстрували свої вміння до різних стилів танцю.

 

ІV Відкрита військово-патріотична спортивна гра «Творці сучасності».

Ставаймо, браття, у єдине коло,

Нехай дзвенять наші пісні довкола,

Працюймо, щиро, віддано, невпинно

На славу і добробут Україні!

Такі слова-заклики із пісні лунали 4 жовтня 2018 року о 10-00 на території Великокопанівського лісництва де проходила IV військово -патріотична спортивна гра «Творці сучасності». Цьогоріч вона була присвячена Дню Козацтва, Дню захисника України, а також 95-тій річниці заснування Олешківського району.

 Основною метою Гри є:

-         формування в учасників Гри національної гідності, прагнення до вивчення героїчних сторінок історії українського народу;

-         формування патріотичних почуттів та національної самосвідомості, виховання гордості за свій рідний край та державу;

-         патріотичне виховання підростаючого покоління;

-         вдосконалення військово-патріотичної та спортивно-масової роботи в школі;

-         виховання любові до рідної України, дбайливого відношення до традицій, історичного минулого народу;

-         освоєння навичок надання першої медичної допомоги, орієнтування  в екстремальних ситуаціях, виховання колективізму;

-         пропаганда здорового способу життя;

-         удосконалення фізичного розвитку дітей.

         Хлопці та дівчата старшого шкільного віку, з п’яти  загонів шкіл Олешківського району (загін «Чайка» Ювілейненська ЗОШ, загін «Завзяті козаки» Подо-Калинівська ЗОШ,  загін «Сталеві вовки» Костогризівська ЗОШ, загін «Сокіл» Олешківська ЗОШ №2 та загін «Гайдамаки» Великокопанівська ЗОШ) змагалися з різних конкурсів військового, патріотичного, спортивного та творчого напрямків.  Таких як:

-         Конкурс стройової підготовки

-         Конкурс капітанів

-         Конкурс влучних стрільців

-         Підтягування на турніку.

-         Вправи в упорі лежачі.

-         Метання гранати.

-         Піднімання гирі.

-         Качання пресу.

-         Перетягування канату.

-         Долікарська допомога

-         Естафета «Десант»

-         Творчий конкурс «Група підтримки»

-         Конкурс «Козацька січ»

Журі Гри в цьому році було незалежне, чесне і справедливе.. В нього входили представники обласного центру народної творчості Абзелімов Олексій і Коваль Євгенія, начальник 21 ДПРЧ ст. лейтенант Долженко Дмитро та начальник Голопристанського міського відділу культури  Литвиненко Олена.

Переможцями цьогорічних ігор став загін «Гайдамаки» Великокопанівська ЗОШ, друге місце - загін «Сталеві вовки» Костогризівська ЗОШ, третє місце - загін «Завзяті козаки» Подо-Калинівська ЗОШ. Всі переможці отримали дипломи, кубки та грошові винагороди.

Всі учасники ігор були нагороджені подяками, значками, подарунками і сертифікатами на безкоштовного відвідування кінного клубу «Гран Прі» від благодійного фонду Євгена Рищука.

По закінченню змагань всіх присутніх чекав чай з печивом та смачний куліш від отамана козацтва «Олешківська січ» Білого Юрія. А також показовий виступ Олешківського районного центру 21 державної пожежно-рятувальної частини головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Херсонській області.

Все це дійство, пройшло за фінансової підтримки Фермерського господарства «Восход», керівником якого є  депутат Олешківської районної ради та просто хороша людина, Пунгін Віктор Олександрович.

Засновниками гри є ХОГО «Творці сучасності»; організатор ­- КЗ Олешківський ЦКД ім. Т.Г. Шевченка, за підтримки Олешківської районної державної адміністрації та Олешківської районної ради; партнерами проекту виступають Олешківський районний Сектор ДСНС, Херсонський обласний центр народної творчості, а також Реєстрове Козацьке Товариство «Олешківська Січ»; медіа партнери – Телеканал ХОД ТРК «Скіфія» та газета «Гривна».

Ми дякуємо людям, дякуємо організаціям, дякуємо спонсорам, дякуємо учасникам, дякуємо всім за те, що приймали участь у цьому чудовому заході. І чекаємо з нетерпінням наступного року вас знову.

Щасливі будьмо всі під небесами,

Божественне спасіння завжди з нами

Шануймося у просторі єдинім

На славу і добробут України!

С.Мінєнков

(вірш А.Смішко)

Культурно-мистецький проект «Битва міст»

 

15 листопада в КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбулась творча зустріч культармійців міст Олешки та Гола Пристань на честь Дня працівників культури.

Битва міст - а інакше кажучи - змагання між працівниками культури двох районних міст - це новий вид концертної діяльності у нашому місті, започаткований з ініціативи директора комунального закладу «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т. Г. Шевченка» та голови Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» Мінєнкова Сергія Миколайовича, цю ініціативу з радістю підтримали Кравченко-Скалозуб Олена Валентинівна та міський голова міста Гола Пристань Бабич Олександр Володимирович.

Змагання відбувалися у 8 номінаціях і тривали понад дві години. Візитівка, художнє читання, інструментальне соло на саксофоні, вокальний дует, естрадна мініатюра, інструментальний жанр для ансамблів, хореографічний та вокальний жанри - усі ці номінації були представлені на сцені двома командами.

Сильні номери були з обох боків, а оскільки роль журі виконували глядачі, то оплески були однаково гучними майже на всіх номерах та у всіх номінаціях.

        20 листопада у місті Гола Пристань в міському Палаці культури «Сузір'я» відбулась «Битва міст» між міcтами Гoла Приcтань та Oлешки. Перша частина цього захоплюючого шоу відбулася 15 листопада у комунальному закладі «Oлешківcький районний центр культури та дoзвілля ім. Т.Г. Шевченка» та неабияк порадувала всіх глядачів своєю захоплюючою програмою. Зал був вщент заповнений вболівальниками, які залишились задоволеними концертом.

Гарні, креативні та по справжньому сильні номери були з обох боків, а оскільки роль журі виконували глядачі, то бурхливі оплески були однаково гучними майже на всіх творчих номерах та у всіх номінаціях.

 

                     ІІІ. Інформація про заходи                                                            

За звітній періоду ХОГО «Творці сучасності» підготовлено, проведено або взято участь у низкі різноманітних за формою та змістом культурно-масових заходах, свят, дитячих театралізовано-ігрових програм та ін.., а саме:

4 - 5 січня колективи та солісти Організації та комунального закладу «Олешківський центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» із концертною програмою привітали військовослужбовців у військових частинах Херсонщини з Новорічними та Різдвяними святами.

Такий подарунок для бійців був організований працівниками КЗ «Олешківський ЦКД», центром допомоги учасникам АТО у Херсонській області та громадською обласною організацією «Творці Сучасності».

Для захисників виступили колективи КЗ «ЦКД», народний вокальний ансамбль «Cantabile» у складі Оксани Сташенко, Оксани Сливканич, Марії Назаренко та Олексія Коваленко, тріо у складі Сергія Мінєнкова, Юрія Білого, Дмитра Жадана, дует у складі Оксани Мінєнкової, Сергія Мінєнкова та солістки Юлії Філіпової подарували присутнім чудову атмосферу та підняли патріотичний дух захисникам України.

22 лютого в КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбувся урочистий захід, присвячений 100-річчю газети «Вісник Олешшя».

За часи існування видання пройшло великий і тернистий шлях, з номера в номер карбуючи сторінки становлення й розвитку Олешківського краю. Змінювалися назва, обсяги, поліграфічне наповнення, тематика публікацій. Але, дуже приємно відмітити, що незмінним залишається одне: газета завжди була і є близькою читачеві, їй довіряють, її читають, вона розповідає про головні події, про людей, які прославляють наш край.

Урочистості розпочалися з привітань голови районної державної адміністрації Олени Кравченко-Скалозуб, голови районної ради Павла Потоцького, народного депутата України Федора Негоя, начальника управління інформаційної політики обласної державної адміністрації Ольги Савенко, члена правління обласної організації спілки журналістів, редактора газети «Новий день» Анатолія Жупини, які з нагоди ювілею побажали працівникам успіхів у їх цікавій праці, творчого неспокою, непохитності у досягненні задумів та планів в ім’я розбудови рідного краю.

Підготували та провели урочистий захід працівники КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка». Для гостей виступили колективи КЗ «ЦКД», КЗ «Олешківська ДМШ», Олешківський центр дитячої та юнацької творчості та ХОГО «Творці сучасності». Музичні номери, яскраві театралізовані постанови вразили глядачів та повернули у хронологію подій минулих років.

Сьогоднішній «Вісник Олешшя».зусиллями своїх видавців став ближчим до людей, став тим інструментом, який єднає громаду. Від першого свого редакційного світанку і до сьогодні газета пліч-о-пліч крокує з жителями Олешківського району.

За часи існування видання пройшло великий і тернистий шлях, з номера в номер карбуючи сторінки становлення й розвитку Олешківського краю. Змінювалися назва, обсяги, поліграфічне наповнення, тематика публікацій. Але, дуже приємно відмітити, що незмінним залишається одне: газета завжди була і є близькою читачеві, їй довіряють, її читають, вона розповідає про головні події, про людей, які прославляють наш край.

Урочистості розпочалися з привітань голови районної державної адміністрації Олени Кравченко-Скалозуб, голови районної ради Павла Потоцького, народного депутата України Федора Негоя, начальника управління інформаційної політики обласної державної адміністрації Ольги Савенко, члена правління обласної організації спілки журналістів, редактора газети «Новий день» Анатолія Жупини, які з нагоди ювілею побажали працівникам успіхів у їх цікавій праці, творчого неспокою, непохитності у досягненні задумів та планів в ім’я розбудови рідного краю.

Підготували та провели урочистий захід працівники КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка». Для гостей виступили колективи КЗ «ЦКД», КЗ «Олешківська ДМШ», Олешківський центр дитячої та юнацької творчості та ХОГО «Творці сучасності». Музичні номери, яскраві театралізовані постанови вразили глядачів та повернули у хронологію подій минулих років.

Сьогоднішній «Вісник Олешшя».зусиллями своїх видавців став ближчим до людей, став тим інструментом, який єднає громаду. Від першого свого редакційного світанку і до сьогодні газета пліч-о-пліч крокує з жителями Олешківського району.

25 березня в КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» у великій залі відбувся благодійний рок концерт.

Концертну програму розпочав гітарист Артур Лях (м. Херсон), який презентував досить незвичайний стиль – перкусійний фінгерстайл, але ще більше вразив слухачів своїми авторськими композиціями, наповненими щирістю та справжніми емоціями.

Затяжні соло-партії, драйвові ритми барабанів подарував глядачам Олешківський рок-гурт «Исповедь», який заповнив зал звуками хард-року.

А хедлайнером благодійного концерту був запальний гурт «WINDMUSIC» (м. Херсон). Музика вітру, яка поєднала в собі рок, блюз, кантрі, фанк та рок-н-ролл і вся ця вибухова суміш зарядила глядачів неймовірним драйвом. 

Різні колективи, різні жанри, різна подача, але всіх їх об’єднує одне – любов до справжнього року та прагнення творити добро.

Рок концерт був організований працівниками КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» разом з членами Херсонської обласної громадської організаціх «Творці сучасності» для збору коштів на лікування Артема Завгороднього.

1 квітня в Міжнародний день сміху в КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» у великій залі відбулась гумористична програма «От раніше музика була».

Свято було насичене цікавими художніми номерами, кожен із яких викликав бурхливі оплески у глядачів.

Колективи та солісти, що виходили на сцену, серед яких і були учасники самодіяльності Організації, дивували всіх присутніх розмаїттям цікавих пісенних номерів, на сцені звучали найкращі пісні із 80 – х до сьогодення та гумористичні мініатюри. Всі учасники продемонстрували глядачам високу сценічну культуру. Свято, як завжди вийшло гарним, яскравим та феєричним.

В рамках заходу відбувся розіграш квитків на концерт театру пісні «Джерела».

Святкова програма справила на всіх незабутнє враження. Своїм гумором вона викликала у глядачів щирий сміх та створила гарний настрій.

8 травня в КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбулась концертна програма, присвячена Дню пам’яті та примирення «Ніколи знов», в якій взяли участь солісти Організації та народний фольк-гурт «Олешшя». На концерт було запрошено ветеранів Другої світової війни, які мали змогу згадати своїх земляків, які пліч-о-пліч боролися з ними за мирне небо та спокій на рідній землі.

11 травня працівники КЗ «Олешківський ЦКД» та члени ХОГО «Творці сучасності»  із концертною програмою побували у Донецькій області, 30 ОМБр. Там аматори сцени виступили перед бійцями АТО.

Зі словами вдячності до захисників звернулися: керівник центру допомоги воїнам АТО у Херсонській області Наталія Возаловська та голова Голопристанської районної державної адміністрації Тетяна Гасаненко.

Настоятель храму (Собор Трьох Святителів) Юрій Курило провів молебень за мир на нашій Україні і тих, хто її захищає та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих героїв України.

Для захисників виступили учасники поїздки та своїми виступами подарували присутнім чудову атмосферу та підняли патріотичний дух захисникам України.

24 травня у КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбувся урочистий концерт з нагоди річниці від дня заснування КЗ «Олешківський ЦКД».

Колектив новоствореного комунального закладу «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» зберіг усі аматорські колективи художньої самодіяльності та гуртки, які працювали у будинку культури впродовж багатьох попередніх років, та вдихнув у них нове життя. Прийшли молоді талановиті керівники, змінилися методи роботи, з`явився сучасний цікавий репертуар, а також поширилася географія виступів олешківських артистів, які значно активніше беруть участь у найрізноманітніших конкурсах і фестивалях, де виборюють призові місця. Працівники КЗ «Олешківський ЦКД» організовують і проводять у місті і у районі усі офіційні святкові заходи та відзначають пам'ятні дати, проводять роботу серед учнів та молоді і залучають жителів міста до активного культурного життя.

Народний фольк-гурт «Олешшя» подарував працівникам свою творчість.

23 червня з нагоди відзначення Дня молоді у селі Праві Солонці відбувся святковий концерт.

Привітати молодь цього вечора завітали вокалісти КЗ «Олешківський ЦКД» та ХОГО «Творці сучасності».

15 червня у КЗ «Олешківський районний центр культури та дозвілля ім. Т.Г. Шевченка» відбувся урочистий концерт з нагоди Дня медичного працівника.

З вітальними словами виступили: голова Олешківської районної державної адміністрації Кравченко-Скалозуб Олена Валентинівна, голова Олешківської районної ради Потоцький Павло Борисович, заступник голови Олешківської міської ради Петриченко Ольга Миколаївна та нагородили медичних працівників почесними грамотами і подяками.

Свято медичного працівника є актуальним для кожного, адже нема людини, яка б не зверталася за допомогою до медпрацівників. Це свято людей благородної професії, які своєю щоденною невтомною працею готові прийти на допомогу в найскрутніший час. Професія лікаря сповнена благородної місії, служіння в ім’я інших та відданості своїй справі. Їх професійний досвід, глибокі знання завжди поєднуватимуться із щирим співчуттям до людей, милосердям і високою відповідальністю за здоров’я нації.

19 червня працівники КЗ «Олешківський ЦКД» та члени ХОГО «Творці сучасності» із концертною програмою побували у 90 батальйоні 81 бригади та 92 бригади, які знаходяться в зоні проведення АТО. Там олешківські культармійці виступили перед бійцями.

Словами вдячності та підтримки до захисників звернулися: керівник центру допомоги воїнам АТО у Херсонській області Наталія Возаловська та голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов, також до захисників приїхали, волонтери Центру допомоги учасникам АТО: Оксана Кица (координатор Центру допомоги учасникам АТО у Херсонській області), Ігор Кравець учасник бойових дій та захисник Донецького аеропорту (координатор Центру допомоги учасникам АТО у Херсонській області).

Волонтери Центру допомоги воїнам АТО у Херсонській області нагородили наших хлопців з Херсонщини, відзнаками «Захиснику України», які гідно несуть службу в зоні АТО.

Для захисників виступили народний фолк – гурт «Світоч», народний вокальний ансамбль «Cantabile», дует у складі Сергія Мінєнкова та Оксани Мінєнкової, солісти Юрій Білий Сергій Мінєнков. Культармійці своїми виступами подарували чудову атмосферу та підняли патріотичний дух захисникам України.


7 липня у м. Гола Пристань пройшов XVI Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості "Купальські зорі".

В рамках фестивалю пройшла концертно-конкурсна програма "Фестивальний розмай", у складі жюрі були і члени ХОГО «Творці сучасності» - голова Організації Мінєнков С.М. та керівник Народного фолк-гурту «Олешшя» Потужня А.М. (голова журі)

 

Продовження...