Звіти

Звіт за 2016 рік

Інформація

про пророблену роботу

Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» за 2016 рік

Початок роботи Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» у 2016 році виявився напрочуд активним. Особливо народному фольк-гурту «Олешшя», який за культурно-просвітницькою програмою Організації «Ми діти твої Україно!» відроджував та пропагував народні традиції, а саме свята новорічно-різдвяного циклу. 

За період свят, з 8 по 19 січня, колектив вітав підприємства, організації та людей Херсонщини. А саме: Херсонську облдержадміністрацію, Херсонську облраду, управління культури Херсонської ОДА, Херсонський обласний Центр народної творчості, онколікарню м.Херсону, Цюрупинський Центр зайнятості, Цюрупинський територіальний Центр,  відділ освіти Цюрупинського району, Великокопанівську ЗОШ І-ІІІ ступенів, Великокопанівський дитсадок «Ягідка», Великокопанівську  лікарню, Великокопанівське та Цюрупинське лісництва, автошколу «Скіф», церкви різних конфесій, банки, автоцентри, підприємців, жителів області та багато інших. Виступали на ранковому ефірі ТРК «Скіфія» та на різдвяному концерті в музичному училищі, який проводила Херсонська обласна філармонія.

Аматори Організації проводили свої виступи на дуже високому рівні, даруючи людям добро, радість і найкращі емоції, не залишаючи нікого байдужим до народних звичаїв та традицій.

12 лютого сім’я Мінєнкових була запрошена на святковий ефір «Ранок на Скіфії», який був присвячений Дню святого Валентина, як найкраща творча сім’я.

4 березня аматори Організації вітали жінок ПАТ «Укртелеком» з міжнародним жіночим Днем.

18 березня 2016 року учні 8 – 9 класів села Великі Копані стали учасниками просвітницького проекту «Автошкола для школярів», який підготували та провели для них Херсонська обласна громадська організація «Творці сучасності», автошкола «Скіфплюс» м.Херсон та Великокопанівська загальноосвітнья школа І-ІІІ ступенів. Школярі ні хвилини не пошкодували про те, що взяли участь у заході. Дуже приємна атмосфера на заняттях. Доброзичливий викладацький колектив, з розумінням пояснював учням складний курс правил дорожнього руху, будову автомобіля, а в спортивному залі школи медичний працівник автошколи давав уроки домедичної допомоги. Також діти мали змогу взяти пробні уроки з керування транспортним засобом. Заняття пройшли змістовно і цікаво. По завершенню занять відбулася підсумкова лінійка, на якій найактивнішим учням були вручені подарунки від автошколи «Скіфплюс» та нагороди від Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності».

20 березня В Херсонському Палаці молоді відбувся відбірковий тур Всеукраїнського фестивалю військово-патріотичної творчості "Оберіг", в якому приймали участь 89 виконавчих одиниць. Високу професійну майстерність показали аматори Херсонської обласної громадської організації "Творці сучасності", які брали участь у цьому заході. А це: Олексій Турбал та Сергій Мінєнков (любительське об'єднання "Народний театр"), Алік Младзієвський та Мінєнков Сергій (вокальна студія), жіноче вокальне тріо "Оксамит" та народний фольк-гурт "Олешшя".

2 квітня 2016 року в Будинку вчителя, що знаходиться по вулиці Суворова відбувся захід Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності», під назвою «Хочу творю, хочу витворяю». Цю пізнавальну концертну програму організатори створили і провели для членів Організації, їх родичів, а також для партнерів та друзів громадського об’єднання, як захід – знайомство. Знайомство з Організацією з середини, з її роботою, її проектами, з її членами та творчістю цих людей. Чарівні ведучі розповіли історію Організації, а керівники структурних підрозділів, клубних формувань та майстри декоративно-прикладного мистецтва презентували свою роботу. Все пройшло на вищому рівні і концертна програма за участі народного фольк–гурту «Олешшя», любительського об’єднання «Народний театр», вокальної студії під керівництвом Антоніни Потужної та учасників культурно-просвітницького центру «Дажьбог» і виставка робіт клубу традиційних мистецтв, в якому працюють майстри з лозоплетіння, декупажу, валяння з шерсті, вишивки бісером та стрічками. По завершенню цієї програми виступили засновник Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» Людко Ніна Адамівна та начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Думинська Світлана Віталіївна, які подякували за чудовий захід,  та побажали ще тіснішої співпраці між організаціями, а всім присутнім здоров’я, миру та добра. Закінчився захід піснею «Многая літа», фотосесією та святковою дискотекою для віх присутніх.

15 квітня для учнів 5-7 класів школи с.Великі Копані Херсонський обласний краєзнавчий музей проведе віртуальні екскурсії за темами: "Все починалося з міфів" та "Лицарі степів". Захід відбудеться за сприяння Херсонської обласної громадської організації "Творці сучасності".

9 травня – аматори Організації взяли участь у концерті, присвяченому Дню Перемоги, в м.Олешки на Житлоселищі.

21 травня театрали-аматори любительського об`днання "Народний театр" Херсонської обласної громадської організації "Творці сучасності" показували виставу-комедію за пєсою М.Кропивницького "По ревізії", яка відбулася в м.Херсон в Будинку вчителя.

29 травня – народний фольк-гурт «Олешшя» за підтримки управління культури Херсонської ОДА відвідали Раденський полігон, де базувалися вояки із Кіровоградщини, та подарували невеличкий концерт.

Спеціалісти Організації підготували та провели випускні вечори «30 років після школи» для випускників 1986 року - 3 червня для Раденської та 19 червня для Великокопанівської шкіл.

11 червня відбувся показовий експериментальний виступ сводного хору - народного фольк-гурту «Олешшя» та студентського вокального колективу Херсонського державного університету, на міжрегіональному фестивалі хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» с.Чорнобаївка, де учасники новоявленого хору посіли почесне 3 місце.

17 червня спеціалістами Організації для медиків села Великі Копані, був проведений святковий захід, присвячений Дню медпрацівника.

1 липня - Виступ аматорів Організації на ТРК «Скіфія», з нагоди Івана Купала та Дня народження Організації і фольк-гурту «Олешшя»

Протягом травня-червня 2016 року члени нашої Організації були уже вдруге офіційними спостерігачами на зовнішньому незалежному тестуванні в Херсонській області.

3 липня відбулася поїздка членів Організації на море в с.Лазурне.

До свят Івана Купала 6, 7 та  9 липня народний фолк-гурт «Олешшя» взяв участь у  концертах в Станіславі, Білозерці та Посад-Покровському.

13 серпня 2016 року на славетній, козацькій, Олешківській землі, яка кілька сотень  років назад носила назву «Олешківська Січ»,  під одним дахом зібралися нащадки роду славетного на І фестивалі рок-музики «Олешківська рок-Січ». Фестиваль був організований та проведений активними учасниками рок-гурту «Исповедь» м.Олешки за допомогою Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» та за підтримки Виконавчого комітету Олешківської міської ради і міського голови Воронова Дмитра Миколайовича.

Цьогорічний фестиваль,  був присвячений поверненню історичної назви місту Цюрупинськ –  місто Олешки та 25 річниці незалежності України.

На набережній міста сотні поціновувачів рок музики змогли не тільки насолодитися виступами гуртів, а й стати активними учасниками фестивалю і отримати призи від музикантів та організаторів свята.

На сцені цього заходу  виступили  6 рок-гуртів з Херсону, Голої Пристані та Олешок, які не залишили байдужими жодного поціновувача рок-музики.  А саме:     

1.       Рок-гурт « Rawmaterials»            м.Херсон       

2.      Рок-гурт «Матроси Криголама»              м.Херсон 

3.      Рок-гурт «Metameria»         м.Херсон

4.      Рок-гурт  «Bad Dream»     м. Гола Пристань

5.      Рок-гурт  «Исповедь»          м. Олешки

6.      Рок-гурт  «Криголам»            м.Херсон

Також в рамках фестивалю був проведений конкурс «Міс Фестивалю». Так серед 6 представниць слабої статі  від виступаючих гуртів у фіналі перемогла представниця рок-гурту  «Bad Dream»     найстарша любительниця рок-музики на фестивалі, медик-пенсіонер Любов Аркадіївна. Вона була нагороджена грамотою та подарунками від організаторів. Всі учасники фестивалю були нагороджені дипломами за участь та сувенірами.

По завершенню фестивалю організатори заходу подякували всім учасникам та їх фанам і висловили надію, що фестиваль рок музики «Олешківська рок-січ» стане постійнодіючим і розшире географію виступаючих гуртів .           

Також організатори висловлюють подяку партнерам фестивалю: сайтам Олешшя Online, Херсон Online, 0552.ua, sol-legas.org, Херсонський Вісник та комунальному підприємству «Цюрупинський водоканал».

Дуже активною видалася осінь цього року для членів Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності».

Так,1 вересня голова Організації, вітав учнів та учителів Великокопанівської ЗОШ І-ІІІ школи з Днем знань.

 24 вересня в с.Чорнобаївка відбувся відкритий пісенний конкурс «Єднаймо ритм сердець». На конкурс було  заявлено біля 60 виконавчих одиниць із трьох областей, у тому числі колективи та солісти Організації. Це народний фольк-гурт «Олешшя», жіноче вокальне тріо «Оксамит», Алік Младзієвський і Анастасія Лазаренко. В підсумку: останні отримали дипломи за участь, народний фольк-гурт «Олешшя» став лауреатом І ступеня, а жіноче вокальне тріо «Оксамит» отримало ГРАН-ПРІ конкурсу і грошову винагороду.

З 22 по 26 вересня в Литві проходив тиждень Херсонщини, в якому брав участь керівник Клубу традиційних мистецтв Євген Піскун. Він не тільки дарував Прибалтам своє мистецтво, а і пригощав гостей заходу херсонськими кавунами.

30 вересня аматори Організації вітали своїх друзів, педагогів Великокопанівської школи, з іх професійним святом, подарувавши багато позитивних емоцій та гарний настрій на ввесь учбовий рік.

Також, 30 вересня учасники народного фольк-гурту «Олешшя» гостинно зустрічали учасників Міжнародного інвестиційного Форуму «Таврійські горизонти» з різних країн світу та регіонів України, у тому числі представників дипломатичного корпусу (Казахстан, Македонія, Білорусь, Польща, Канада, Малайзія, Швеція, Румунія, Угорщина, Литва, КНР, ПАР, Швейцарія), іноземних делегацій з Іраку, Індії, Кувейту, Туреччини, Азербайджану, Швеції, В’єтнаму, Австрії, США та інші і дарували їм свою творчість у найкращих українських традиціях, не залишивши від свого виступу жодного байдужого.

11 жовтня на базі Великокопанівського лісництва, разом із Великокопанівською середньою школою, члени Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» провели патріотичний захід для молоді Олешківського району, який називався відкрита військово-патріотична спортивна гра «Творці сучасності».

14 жовтня, на Покрову Пресвятої Богородиці аматори Організації взяли участь аж у трьох заходах. Зранку вони привітали військовослужбовців 57 окремої мотострілкової бригади з Днем захисника України. Згодом, колектив прийняв участь в урочистостях на Олешківській Січі та святковому концерті, до Дня українського козацтва, де своїми виступами створили святково піднесений настрій для усіх присутніх на заходах.

21 жовтня 2016 року на базі Скадовського РБК відбувся обласний конкурс вокальних колективів та малих форм «Пісенна веселка Херсонщини». У конкурсі взяли участь 8 вокальних ансамблів, 13 ансамблів народної пісні та 11 колективів малих вокальних форм – всього 32 виконавські одиниці, в них 220 учасників із всієї Херсонської області та м.Херсону. Організація «Творці сучасності» була представлена двома творчими одиницями (жіноче вокальне тріо «Оксамит» та народний фольк-гурт «Олешшя»). Журі конкурсу визнали конкурсні номери народного фольк-гурту «Олешшя» Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» неперевершеними, за що колектив і отримав ГРАН-ПРІ конкурсу.

27 жовтня Херсонська обласна громадська організація «Творці сучасності» уже вдруге презентував проект «Автошкола для дітей». Захід вкотре відбувся на базі Великокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, але на цей раз для зовсім маленьких школярів. Так для першачків школи спеціалістом Херсонського міського Центру дитячої та юнацької технічної творчості у формі конкурсно-ігрової пізнавальної програми був проведений цей захід. Більше як півсотні дітей змогли ознайомитися з правилами дорожнього руху та пограти, а переможці ще й були нагороджені грамотами.

28 жовтня в Херсонському Обласному палаці молоді і студентів завершився гала-концертом XІV Всеукраїнський конкурс-фестиваль військово-патріотичної творчості «Оберіг», приурочений до Дня визволення України від німецько-фашистських загарбників. До фіналу фестивалю дійшло 66 виконавчих одиниць різних жанрів.Херсонська обласна громадська організація  «Творці сучасності» у фіналі представлена була трьома учасниками. Це Сергій Мінєнков і Олексій Турбал, у номінації "Художнє читання» та  народний фольк-гурт «Олешшя» з піснею В.Вакарчука «Не твоя війна» у номінації «Сучасна пісня».  Останні стали найкращі у своїй номінації. Усі учасники були нагороджені дипломами та подарунками.

8 листопада, в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбувся урочистий захід на честь святкування Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

На захід завітали працівники культурної сфери діяльності та майстри прикладного мистецтва з усіх районів Херсонщини, щоб обмінятися привітаннями з колегами й насолодитися святковим концертом, який для них підготували актори й вокалісти театру, Херсонської обласної філармонії та інших культурних осередків області. Саме до цієї дати Правлінням Організації було вирішено призначити почесну відзнаку «Творець сучасності», за вагомий внесок у розвиток культури на Херсонщині та тісну взаємодію з громадськими організаціями. Головою Організації відзнака була вручена працівнику Херсонського обласного Центру народного творчества Вигоднер Наталі Іванівні, а всім іншим прозвучало музичне вітання від народного фольк-гурту «Олешшя»

12 листопадаХерсонська обласна громадська організація "Творці сучасності" вітала фермерське господарство "Восход" з Днем сільського господарства та жителів села Стара Маячка з Днем села.

16 листопада аматори Організації вітали працівників ПАТ «Укртелеком» з їх професійним святом.

17 листопада, за підтримкиХОГО «Творці сучасності»  у Великокопанівській ЗОШ відбувсяконкурс читців до Дня слов'янської мови та писемності для учнів 5 - 11 класів конкурс декламування української та іноземної поезії " Джерело"

Пісні та вірші, які звучали зі сцени були присвячені усім поколінням борців за незалежність України.

3 грудня в ДКТ м.Херсону народний фольк-гурт «Олешшя» брав участь  у благодійному марафоні «Милосердя та єдність».

Ні морозна  погода, ні хвороба не завадили членам Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» провести ряд заходів для дітей та дорослих  Херсону та області. Так 15 грудня спеціалістами  культурно-просвітницького Центру «Сучасники» нашої Організації у Великокопанівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів було проведено лекцію для старшокласників «Що таке патентне та авторське права?», на якій було роз’яснення цих прав на наведені приклади. Після проведення лекції всі бажаючі цієї школи мали змогу брати участь у майстер-класі з карвінгу, який проводила досвідчений спеціаліст Макаренко Любов Олександрівна. Захід був проведений в шкільній їдальні, у якому взяли участь із задоволенням як учні цієї школи так і вчителі та повара. Всі вироблені прикраси з овочів передали шкільній їдальні.

19 грудня, на день святого Миколая аматори Організації дарували людям радість. Так зранку любительське об’єднання «Народний театр» Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» для працівників Херсонського Центру крові та їх дітей провели благодійну театралізовану ігрову програму до Дня святого Миколая. На ньому яскраві казкові герої грали з глядачами, співали та дарували солодощі. По закінченню  протоієрей Сімеон благочинний Олешківського району провів проповідь та поздоровив всіх присутніх зі святом.

Увечері, цього дня, на головній площі Херсонщини  відбулося урочисте відкриття головної новорічної ялинки області, в якому брали участь учасники любительського об’єднання «Народний театр» Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» керівник Сергій Мінєнков з мініатюрою «Діди Морози новобранці», та народний фольк-гурт «Олешшя» керівник Антоніна Потужня з яскравим виступом-побажанням для всіх гостей свята.

26 грудня у Великокопанівській ЗОШ І-ІІІ ступенів любительським об’єднанням «Народний театр» були проведені новорічні дитячі ранки для малечі та їх батьків «Пригоди з котом Базіліо та лисицею Алісою».

28 грудня любительським об’єднанням «Народний театр» Херсонської обласної громадської організації «Творці сучасності» був проведений театралізований музично-розважальний захід «Новорічна казка» для членів вищевказаної організації та працівників Херсонського міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, який проходив в Будинку вчителя, що по Суворова 6.

30 грудня, вранці народний фольк-гурт «Олешшя» вітав з наступаючим Новим роком всіх телеглядачів ранкового ефіру передачі ТРК «Скіфія» «Ранок на «Скіфії» та був на ньому нагороджений відзнакою «Кращий фольк-виконавець року», а ввечері, того ж дня, шоу-гурт «Родичі» культурно-просвітницького Центру «Сучасники» нашої організації вітали наших партнерів автошколу «Скіфплюс» з наступаючим Новим роком, показавши музично-розважальну програму «Дід Мороз у автошколі».

Також протягом звітного періоду членами Організації, для людей які зверталися, надавалася допомога у вигляді речей та продуктів харчування.

Спеціалістами ХОГО «Творці сучасності», такими як юрист, психолог, інспектор з авторського права, інспектор з патентного права та іншими, писалися статті в масмедіа, проводилися семінари та консультації.